ANDREA - a full time Yoga, Pilates and Tai Chi instructor.

I fell in love with yoga over seven years ago, when I got a Nintendo DS and bought a game called Let's Yoga. From then, I began 'playing' yoga everyday, sometimes twice a day. At first, the practice was more physical for me, but after few months I started to really count on yoga to bring me a sense of calm during especially chaotic days. Soon after, I began recognizing the benefits of a regular asana and meditation practice and continued to incorporate yoga daily - not just during times of chaos. I found myself feeling more energized, more compassionate, happier, and with more awareness. Now, I teach full-time and couldn't be happier to do what I love. What began as a physical practice for strength and flexibility quickly became a lifestyle. I teach my students to take their yoga off the mat and apply the principles learned in the class to their lives outside of the studio. I do not only teach my philosophy, I live it.

utorok 30. októbra 2012

Ako začať s jogou

Mnoho ľudí by chcelo začať s jogou, ale nevedia ako. Netreba sa báť, stačí si vygoogliť videjká na jogu pre začiatočníkov a snažiť sa robiť cviky s nimi alebo, čo je ešte jednoduchšie, nájsť si učiteľa jogy. 

Na začiatku je najhlavnejšie si osvojiť základné polohy, z ktorých sa vychádza do cvikov, alebo v ktorých cviky končia (všetko je podrobne opísané v mojej knihe, ktorú by som chcela čoskoro vydať).

Našla som výborné videá, podľa ktorých sa dá veľmi pekne cvičiť a sú vhodné pre začiatočníkov, ale i pokročilých. Na začiatku postupujte pomaličky, snažte sa do každej pózy dostať čo najlepšie a keď ste s ňou spokojní, vydržte tak chvíľu. Dbajte i na dýchanie, ktoré by malo byť pomalé a pravidelné (skúste na 4 sekundy nádych a aj výdych)


Dúfam, že sa vám cvičenia páčili :)

1 komentár:

  1. na začiatok si baby vyberte dobrú podložku -lebo na nej záleží ako sa pri cvičení budete cítiť...najlepšie protišmykovú, ľahko očistiteľnú - najlepšie takú čo možno oprať a s hrúbkou ktorá vám bude vyhovovať... ja mám teraz candy podložku z kaučuku od floppy.cz a je na hot yogu, ktoru praktizujem perfektná nakoľko ju možem pacnuť do práčky a je čistučká a voňavá

    OdpovedaťOdstrániť