ANDREA - a full time Yoga, Pilates and Tai Chi instructor.

I fell in love with yoga over seven years ago, when I got a Nintendo DS and bought a game called Let's Yoga. From then, I began 'playing' yoga everyday, sometimes twice a day. At first, the practice was more physical for me, but after few months I started to really count on yoga to bring me a sense of calm during especially chaotic days. Soon after, I began recognizing the benefits of a regular asana and meditation practice and continued to incorporate yoga daily - not just during times of chaos. I found myself feeling more energized, more compassionate, happier, and with more awareness. Now, I teach full-time and couldn't be happier to do what I love. What began as a physical practice for strength and flexibility quickly became a lifestyle. I teach my students to take their yoga off the mat and apply the principles learned in the class to their lives outside of the studio. I do not only teach my philosophy, I live it.

streda 15. augusta 2012

Stoj na hlave – Širšásana

Toto je takzvaná kráľovská ásana a patrí medzi najslávnejšie jógové polohy. Posilňuje krčné svalstvo a pripraví mozog na prísun väčšieho množstva okysličenej krvi.  Má výborné účinky na statiku chrbtice a je najlepším pomocníkom krvnému obehu. Krv zo žíl sa tiažou odvádza z nôh a krv z tepien prichádza do mozgu. Tento proces pôsobí proti krvným zrazeninám a hemoroidom. Pri tomto cviku dochádza k uvoľneniu prostaty a orgány v brušnej dutine sa dostanú na svoje miesto. Dostatočným premytím a otvorením mozgových vlásočníc sa odstraňuje väčšina migrén a bolestí hlavy bez použitia liekov. Stoj na hlave zlepšuje pamäť, sústredenie, sluch a zrak a má blahodarný vplyv na hypofýzu a hypotalamus. Tieto žľazy majú rozhodujúci vplyv na funkciu ostatných žliaz s vnútorným vylučovaním, takže ovplyvňujú celý proces metabolizmu. Tento cvik je vhodný proti nespavosti a podporuje prekrvenie nôh. Pomáha aj dosiahnuť normálnu váhu, či už človek potrebuje schudnúť, alebo pribrať. Prekrvením tváre zabraňuje tvoreniu vráskok. Všetky tieto pozitívne účinky na telo len podporujú tvrdenie, že sa Stoj na hlave je jedna z najdôležitejších polôh v joge.


Tradícia hovorí, že pri cvičení tejto ásany denne po dobu 30 minút (nemusí to byť naraz) a v priebehu jedného roka, sa obnoví šedivému človeku rast tmavých vlasov.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára